Förnamn på M

Klicka på begynnelsebokstaven till det förnamn du söker. Klicka på efternamnet för mer info! Endast bokstäver där namn förekommer finns med.

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V

Förnamn Efternamn Födelseplats Levde
Magdalena Hansdotter Garde (I) 1763-1837
Magdalena Jacobsdotter Fårö (I) 1701-1784
Magdalena Nilsdotter -1630
Magnus Andersson Dalhem (H) 1798-1836
Magnus Svensson Ukna (H) 1776-1848
Magnus Thesei Ignæus Vadstena (E) 1598-1671
Maja Andersdotter Dalhem (H) 1756-1825
Maja Larsdotter Loftahammar (H) 1769-1833
Maja Persdotter Gamleby (H) 1770-1822
Maja Persdotter -
Maja Uddesdotter Ukna (H) 1753-1836
Maja Lena Lundahl Västra Ed (H) 1795-1855
Malena Hansdotter -1758
Malena Sörensdotter Garde (I) 1736-1765
Malin Lorentzdotter Dalhem (H) 1668-1744
Malin Persdotter 1687-1780
Malin Svensdotter -
Maren Didrichsdotter -1658
Maren Mickelsdotter Stånga (I) 1627-1705
Margareta Christophersdotter Fårö (I) 1759-1826
Margareta Gelsenia Gärdserum (E) 1663-1733
Margareta Håkansdotter -1672
Margareta Jönsdotter Gamleby (H) 1706-1788
Margareta Larsdotter 1574-1652
Margareta Matsdotter -
Margareta Mikaelsdotter Fårö (I) 1725-1770
Margareta Nilsdotter Fårö (I) 1725-1787
Margareta Olofsdotter -1657
Margareta Olofsdotter Roma (I) 1749-1831
Margareta Persdotter -1673
Margareta Persdotter Hägerstad (E) 1751-
Margareta Persdotter Fårö (I) 1740-1789
Margareta Rasmusdotter Fårö (I) 1735-1803
Margareta Magdalena Nilsdotter Fårö (I) 1781-1825
Margit Hjalmarsson Gladhammar (H) 1909-1983
Maria Andersdotter Eksjö (F) 1741-1834
Maria Bengtsdotter 1703-1771
Maria Christoffersdotter Fårö (I) 1702-1773
Maria de la Grange Odensvi (H) 1631-1702
Maria Jonsdotter -
Maria Jönsdotter Hallingeberg (H) 1665-1740
Maria Larsdotter 1725-1785
Maria Larsdotter -
Maria Matthisdotter Västra Ed (H) 1723-1788
Maria Michelsdotter Fårö (I) 1791-1859
Maria Mulin Fårö (I) 1724-1806
Maria Persdotter Gärdserum (E) 1750-1814
Maria Persdotter 1710-1789
Maria Persdotter Odensvi (H) 1710-1758
Maria Svensdotter Ukna (H) 1716-1787
Maria Tetzlas 1612-1674
Maria Catharina Andersdotter Hangvar (I) 1739-
Maria Elisabeth Hanstén Endre (I) 1743-1810
Maria Maja Svensdotter Ukna (H) 1786-1863
Mariet Håkansdotter -
Marit Jönsdotter Ramkvilla (F) 1645-1741
Mathias Mathiasson Fleringe (I) -
Mats Paulsson -
Mats Törnbuske 1731-1789
Mattias Dinesson Rute (I) 1744-
Mattias Köhler Rute (I) 1750-1784
Mattias Köhler Vänge (I) 1703-1758
Mattias Köhler Visby (I) 1648-1714
Mattias Köhler -1665
Mattias Persson Västra Ed (H) 1694-1771
Mattias Theodori Alschovius Alskog (I) 1644-1725
Metta Rasmusdotter Bunge (I) 1717-1789
Michel Mulin -
Michel Nilsson Fårö (I) 1699-1763
Michel Erasmusson Fårö (I) 1754-1818
Mickel Båtelson Fårö (I) 1722-1771
Mickel Christoffersson -
Mikael Larsson Fårö (I) 1703-1779
Mikael Christoffersson Fårö (I) 1724-1770
Mikael Christoffersson Fårö (I) 1725-1800
Mikael Christoffersson -
Mikael Hansson Fårö (I) 1710-1765
Mikael Kalström Fårö (I) 1814-1885
Mikael Öström Fårö (I) 1803-1876
Måns Abrahamsson Ukna (H) 1697-1728
Måns Andersson -
Måns Ingesson 1627-1702
Måns Larsson -
Måns Nilsson Hjorted (H) 1611-1683
Måns Nilsson Dalhem (H) 1710-1766
Måns Svensson 1686-1751
Mårten Bengtsson -1660
Mårten Eriksson Bolmsö (G) 1645-1731
Mårten Lundberg -1675
Mårten Nilsson Burs (I) -
Mårten Persson 165(2)-1724
Märta Nilsdotter Västra Ed (H) 1627-1698