Efternamn på Ã…

Klicka på begynnelsebokstaven till det efternamn du söker och därefter namnet för mer info! Endast bokstäver där namn förekommer finns med.

Efternamn

Förnamn

Födelseplats

Levde

Larsson Mikael Fårö (I) 1703-1779
Abrahamsson Måns Ukna (H) 1697-1728
Adolfsdotter Anna Lena Ukna (H) 1807-1885
Alschovius Andreas Alskog (I) 1678-1734
Alschovius Beata Alskog (I) 1710-1776
Alschovius Mattias Theodori Alskog (I) 1644-1725
Andersdotter Anna Odensvi (H) 1739-1772
Andersdotter Anna Maria Tryserum (E) -1796
Andersdotter Anna Stina Odensvi (H) 1801-1882
Andersdotter Brita Lotta Gamleby (H) 1811-1880
Andersdotter Catharina Ukna (H) 1751-1827
Andersdotter Elisabeth Odensvi (H) 1722-
Andersdotter Ingel Unnaryd (N) 1614-1704
Andersdotter Ingrid -
Andersdotter Ingrid 1746-1798
Andersdotter Karin Odensvi (H) 1705-1768
Andersdotter Karin Lofta (H) 1725-1801
Andersdotter Karin Dalhem (H) 1724-1790
Andersdotter Kerstin Gärdserum (E) 1723-1801
Andersdotter Kerstin -1703
Andersdotter Kerstin Kråkshult (F) 164(4)-1703
Andersdotter Kerstin 1722-1792
Andersdotter Lena Tryserum 1743-1817
Andersdotter Maja Dalhem (H) 1756-1825
Andersdotter Maria Eksjö (F) 1741-1834
Andersdotter Maria Catharina Hangvar (I) 1739-
Andersdotter Sara 1732-1801
Andersson Anders 1755-1787
Andersson Bengt 1611-1667
Andersson Carolina Nottebäck (G) 1843-1898
Andersson Gabriel -1730
Andersson Gisle -1695
Andersson Gustaf Adolf Ukna (H) 1866-1946
Andersson Johan Lofta (H) 1763-1820
Andersson Johan Odensvi (H) 1712-1761
Andersson Lars Ukna (H) 1786-1870
Andersson Magnus Dalhem (H) 1798-1836
Andersson Måns -
Andersson Nils Ukna (H) 1660-1719
Andersson Nils -1652
Andersson Nils 1700-1773
Andersson Peter Ukna (H) 1784-1845
Andersson Reinhold Gamleby (H) 1822-1893
Andersson Sven Ukna (H) 1739-1815
Andersson Sven Drev (G) 1758-1844
Andersson Sven Ramkvilla (F) 1813-1881
Andersson Sven -
Andersson Sven Höreda (F) 1741-1798
Andrea Sveno -1610
Arvidsdotter Catharina Odensvi (H) 1776-1808
Arvidsdotter Sara Drev (G) 1726-1800
Arvidsson Bengt -1669
Arvidsson Bengt Lofta (H) -1752
Arvidsson Jöns -1719
Bander Catharina Eksta (I) -
Bander Lars -1663
Bengtsdotter Brita Lofta (H) 1649-1739
Bengtsdotter Maria 1703-1771
Bengtsson Anders -
Bengtsson Arvid -1710
Bengtsson Bengt Lofta (H) 1719-1790
Bengtsson Lars Lofta (H) 1750-1813
Bengtsson Mårten -1660
Bengtsson Nils -
Bengtsson Torsten Ukna (H) 1696-1783
Bergman Arvid 1687-
Bergman Daniel Locknevi (H) 1695-1742
Bergman Nils 1721-1759
Berntsdotter Christensa Fårö (I) 1698-1780
Broddesdotter Brita Värnamo (F) 161(2)-1692
Broddesdotter Kerstin Dalhem (H) 1662-1740
Broddesson Nils Dalhem (H) 1665-1737
Broman Jakob Fårö (I) 1743-1822
Brönjelsson Gisle Ramkvilla (F) -1685
Båtelson Mickel Fårö (I) 1722-1771
Båtelsson Olof Fårö (I) 1719-1772
Båtelsson Per -1743
Börjesdotter Gertrud 1563-1622
Börjesson Per 165(9)-1737
Börjesson Per -
Carlsdotter Elisabeth -1714
Carlsdotter Ingrid Sjösås (G) 1736-1794
Carlsson Carl Västra Ed (H) 1807-1872
Carlsson Daniel -
Carlsson Lars Västra Ed (H) 1844-1892
Carlsson Lars Dalhem (H) 1744-1822
Caroli Thoreus Horn (E) 1580-1654
Christensson Lars Fårö (I) 1711-
Christoffersdotter Catharina Fårö (I) 1726-1817
Christoffersdotter Maria Fårö (I) 1702-1773
Christoffersdotter Stina Caisa Fårö (I) 1783-
Christoffersson Jakob Fårö (I) 1728-1804
Christoffersson Lars Fårö (I) 1667-1745
Christoffersson Mickel -
Christoffersson Mikael -
Christoffersson Mikael Fårö (I) 1725-1800
Christoffersson Mikael Fårö (I) 1724-1770
Christophersdotter Margareta Fårö (I) 1759-1826
Christopherson Christopher Fårö (I) 1726-1765
Christopherson Per Fårö (I) 1734-1782
Christophersson Per Fårö (I) 1790-1857
Cornukindius Benedictus Nicolai Horn (E) 1555-1611
Dalman Helena Lärbro (I) 1707-1776
Dalman Nils Dalhem (I) 1669-1753
Danielsdotter Anna Hallingeberg (H) 1788-1879
Danielsdotter Annika Hallingeberg (H) 1721-1807
Danielsdotter NN 166(0)-1739
Danielsson Carl Västra Ed (H) 1732-1795
Davidsson Hercules Visby (I) -1689
de la Grange Maria Odensvi (H) 1631-1702
de la Grange Paul Frankrike -1659
Didrichsdotter Maren -1658
Dinesson Mattias Rute (I) 1744-
Eliasson Sven Locknevi (H) 1695-1767
Enström Charlotta Fleringe (I) 1863-1949
Enström Johan (Jacob) Roma (I) 1796-1874
Enström Karl Petter Johan Nicklas Othem (I) 1833-1910
Eriksdotter Anna Odensvi (H) 1700-1766
Eriksdotter Brita -
Eriksdotter Gunill 162(8)-1688
Eriksson Johan 1671-1718
Eriksson Jon 1713-1776
Eriksson Jöns Hallingeberg (H) 1724-1783
Eriksson Mårten Bolmsö (G) 1645-1731
Esbjörnsson Nils -1719
Esbjörnsson Olof Odensvi (H) 161(2)-1707
Eskilsdotter Brita -1636
Eskilsson Rasmus -1691
Eskilsson Rasmus Fårö (I) 1707-1761
Flychtig Olof 1722-1787
Folenberg Anders 1710-1769
Fröman Petter 1669-1730
Fröman Udde Johannes Yxnerum (E) 1718-1783
Gabrielsdotter Karin Gamleby (H) 1697-1763
Gahne Dorothea Bäl (I) -
Gahne Olof -
Gahne Pors Jens -1670
Gardea Elisabeth Garde (I) -
Gardeus Nils Vall (I) 1584-1661
Gelsenia Margareta Gärdserum (E) 1663-1733
Gelsenius Andreas Thoreri Gärdserum (E) 1611-1677
Germundsdotter Anna 160(9)-1667
Gislesdotter Catharina Ramkvilla (F) 1778-1844
Gislesdotter Karin Odensvi (H) 1664-1744
Gislesdotter Sara Ramkvilla (F) 1678-1747
Gislesson Brönjel -1645
Godtman Dalman Elisabeth Dalhem (I) -1736
Godtman Holger Danmark -1668
Grelsson Elias Locknevi (H) 167(0)-1708
Grijs Udde -1657
Gustafson Fritz Ukna (H) 1907-1966
Gustafson Roy Chicago 1930-
Göransson Erik Odensvi (H) 1666-1744
Göransson Esbjörn -
Göransson Hans -
Göransson Håkan Odensvi (H) 1641-1725
Göransson Jakob Gamleby (H) 1716-1784
Halmstadius Theodorus Matthiæ Halmstad (E) -1680
Hamberg Albertina Fårö (I) 1854-1932
Hamberg Lars Petter Fårö (I) 1821-1896
Hansdotter Agneta -
Hansdotter Anna Västra Ed (H) 1696-1759
Hansdotter Anna -1775
Hansdotter Catharina Fårö (I) 1725-1784
Hansdotter Christina 1726-1778
Hansdotter Christina Fårö (I) 1776-1812
Hansdotter Elin Visby (I) -
Hansdotter Elisabeth Fårö (I) 1713-1757
Hansdotter Helena Fårö (I) 1713-1759
Hansdotter Ingrid Lofta (H) 1612-1686
Hansdotter Magdalena Garde (I) 1763-1837
Hansdotter Malena -1758
Hansdotter Sofia -
Hansson Hans Garde (I) 1735-1784
Hansson Jonas Oppeby (E) 1746-1807
Hansson Lars -1681
Hansson Mikael Fårö (I) 1710-1765
Hanstén Anders -
Hanstén Maria Elisabeth Endre (I) 1743-1810
Hanstén Samuel -1680
Hanstén Samuel Othem (I) 1702-1767
Heideus Olaus Nicolai Hejde (I) -1692
Heinertsdotter Catharina -
Henriksdotter Christina Ukna (H) 1750-
Henriksdotter Kerstin 1693-1764
Henriksson Olof -
Herculesdotter Johanna Hejnum (I) 1654-1691
Hjalmarsson Margit Gladhammar (H) 1909-1983
Håkansdotter Ingeborg Odensvi (H) 1672-1741
Håkansdotter Kerstin Ramkvilla (F) -
Håkansdotter Margareta -1672
Håkansdotter Mariet -
Håkansson Stolt Per Drev (G) 1780-1845
Ingesdotter Brita Lofta (H) 1700-1764
Ingesdotter Kerstin Odensvi (H) 1698-1774
Ingesdotter Sara -
Ingesson Anders Lofta (H) 1718-1792
Ingesson Måns 1627-1702
Ingesson Nils Gärdserum (E) 1694-1777
Jacobsdotter Magdalena Fårö (I) 1701-1784
Jacobsson Olof Fårö (I) 1705-1757
Jakobsdotter Anna Törnsfall (H) 1763-1844
Jakobsdotter Anna Stina Fårö (I) 1809-1857
Jakobsdotter Butvid Fårö (I) 1699-1781
Jakobsdotter Catharina Fårö (I) -1737
Jakobsdotter Catharina Fleringe (I) 1764-
Jakobsdotter Elin 165(2)-1723
Jakobsdotter Gertrud Fårö (I) 1723-
Jakobsdotter Gertrud Fårö (I) 1779-1853
Jakobsdotter Stina Lisa Fårö (I) 1773-1852
Jakobsson Göran 1663-1735
Jakobsson Jakob Fårö (I) 1777-1851
Jakobsson Jakob Fleringe (I) 1772-1839
Jakobsson Lars -
Jakobsson Nils Fårö (I) 1752-1808
Jakobsson Olof Fårö (I) 1780-
Jansdotter Anna Lovisa Gamleby (H) 1837-1903
Jansson Jan Gustaf Gamleby (H) 1811-1891
Jensen Lauritz -1593
Johansdotter Anna 1721-
Johansdotter Anna Gamleby (H) 1716-1793
Johansdotter Brita 1721-1761
Jansdotter Cajsa Odensvi (H) 1753-1811
Johansdotter Cicilia Gamleby (H) 1731-1792
Johansdotter Elsa Catharina Gamleby (H) 1775-1854
Johansdotter Kristina Albertina Fårö (I) 1826-1895
Johansson Anders Gamleby (H) 1795-1823
Johansson Arvid 1746-1797
Johansson Jon 1718-1802
Johansson Jöns Gamleby (H) 1752-1812
Johansson Olof Odensvi (H) 1696-1758
Johansson Per Virserum (H) 1647-1710
Johansson Per 1703-
Johansson Petter Gärdserum (E) 1714-1764
Johansson Sven Gamleby (H) 1727-1797
Jonsdotter Anna -
Jonsdotter Cajsa Västra Ed (H) 1752-1816
Jonsdotter Catharina Lofta (H) 1752-1842
Jonsdotter Ingeborg -
Jonsdotter Ingrid Gärdserum (E) 1672-1763
Jonsdotter Karin 1646-1732
Jonsdotter Lena Hägerstad (E) 1778-1853
Jonsdotter Maria -
Jonsson Adolf Ludvig Ukna (H) 1778-1853
Jonsson Jöns Hornaryd (G) 159(5)-1691
Jonsson Lars -
Jonsson Per 1699-1771
Jonsson Sven Gryt (E) 1751-1818
Jönsdotter Brita Hjorted (H) 1639-1711
Jönsdotter Brita Sanda (I) 1666-1742
Jönsdotter Elin -
Jönsdotter Ingrid -
Jönsdotter Karin Västra Ed (H) 1717-1779
Jönsdotter Kerstin Hjorted (H) 1663-1719
Jönsdotter Margareta Gamleby (H) 1706-1788
Jönsdotter Maria Hallingeberg (H) 1665-1740
Jönsdotter Marit Ramkvilla (F) 1645-1741
Jönsdotter Stina Hallingeberg (H) 1765-1799
Jönsdotter Valborg Hjorted (H) 1628-1699
Jönsson Hans 1705-1780
Jönsson Johan Västra Ed (H) 1791-1811
Jönsson Johan -
Jönsson Nils -
Jönsson Rasmus Västra Ed (H) 1626-1699
Jönsson Sven Långaryd (N) 1661-1745
Jöransdotter Gunilla -1713
Jörgensdotter Dorothea -
Kalström Edla Maria Lovisa Fårö (I) 1882-1970
Kalström Emelie Fårö (I) 1908-2003
Kalström Johan Petter Fårö (I) 1843-1924
Kalström Mikael Fårö (I) 1814-1885
Kalström Nils Fårö (I) 1810-1880
Kalström Nils Edvard Bunge (I) 1850-1940
Kalström Oskar Albert Fårö (I) 1875-1957
Kaspersdotter Elin 1713-1754
Kiellman Anders 1735-1798
Knutsson Nils Västra Ed (H) 1580-1650
Kollmeijer Anna Dorothea Visby (I) 1682-1754
Kollmeijer David -1703
Köhler Hans Visby (I) 1617-1668
Köhler Helena Catharina Fleringe (I) 1773-1802
Köhler Mattias -1665
Köhler Mattias Rute (I) 1750-1784
Köhler Mattias Visby (I) 1648-1714
Köhler Mattias Vänge (I) 1703-1758
Lagergren Hans 1698-1766
Larsdotter Anna Fårö (I) 1689-1771
Larsdotter Anna Fårö (I) 1755-1813
Larsdotter Anna Fleringe (I) 1785-
Larsdotter Anna Västra Ed (H) 1759-1838
Larsdotter Anna 1693-1757
Larsdotter Anna Ukna (H) 1782-1844
Larsdotter Anna Brita Gamleby (H) 1787-1854
Larsdotter Brita Gamleby (H) 1742-1791
Larsdotter Brita Törnsfall (H) 1675-1727
Larsdotter Brita Odensvi (H) 1700-1743
Larsdotter Carolina Ukna (H) 1825-1903
Larsdotter Catharina Stenkyrka (I) 1736-1808
Larsdotter Christina Fårö (I) 1789-1873
Larsdotter Elin Fleringe (I) 1730-1808
Larsdotter Elisabeth Västra Ed (H) 1734-1808
Larsdotter Elisabeth -1702
Larsdotter Greta Dalhem (H) 1701-1743
Larsdotter Karin Lofta (H) 1662-1759
Larsdotter Karin -
Larsdotter Karin -1736
Larsdotter Karin -1752
Larsdotter Kirsti -1771
Larsdotter Maja Loftahammar (H) 1769-1833
Larsdotter Margareta 1574-1652
Larsdotter Maria -
Larsdotter Maria 1725-1785
Larsdotter Stina Ukna (H) 1751-1832
Larsson Anders 1691-1771
Larsson Anders Ukna (H) 1749-1830
Larsson Carl Västra Ed (H) 1779-1870
Larsson Christoffer Fårö (I) 1700-1770
Larsson Hans Fårö (I) 1736-1820
Larsson Hans Västra Ed (H) 1653-1742
Larsson Hjalmar Västra Ed (H) 1875-1951
Larsson Kasper 1664-1750
Larsson Måns -
Larsson Nils Dalhem (H) 1657-1735
Larsson Olof -1756
Larsson Per -
Larsson Rasmus 1766-1821
Larsson Rasmus Fårö (I) 1701-1764
Larsson Theus 1559-1637
Larsson Tyres -1683
Larsson Särling Carl 1715-1750
Larsson (Tillskepps) Christian 1750-1789
Brönsinus Lauritzen Nils Barlingbo (I) 1596-1680
Lejonqvist Andreas Tryserum (E) 1804-1873
Lejonqvist Anna Emerentia Ukna (H) 1867-1948
Lejonqvist Bengt Västra Ed (H) 1768-1817
Lejonqvist Lars Johan Ukna (H) 1836-1920
Lilla Ihre Jakob -
Lokrén Johannes -
Lorentzdotter Malin Dalhem (H) 1668-1744
Lundahl Erik Karlskoga (T) 1769-1835
Lundahl Maja Lena Västra Ed (H) 1795-1855
Lundahl Olof 1742-1787
Lundberg Mårten -1675
Lundbjers Elin Lummelunda (I) 1629-1703
Lundgren Anna Sofia Fleringe (I) 1836-1911
Lundgren Lars Fleringe (I) 1809-1848
Mathiasson Mathias Fleringe (I) -
Matsdotter Anna Maria Gamleby (H) 1782-1861
Matsdotter Beata -
Matsdotter Kerstin Västra Ed (H) 1680-1710
Matsdotter Margareta -
Matsson Per Västra Ed (H) -1716
Matsson Per -
Matsson Per Långaryd (N) 1605-1695
Matsson Sven -1655
Matthisdotter Maria Västra Ed (H) 1723-1788
Matthiæ Laurentius 1540-1612
Meilund Lars -
Michelsdotter Anna Fårö (I) 1744-1781
Michelsdotter Barbara Fårö (I) 1735-1806
Michelsdotter Maria Fårö (I) 1791-1859
Michelson Rasmus Fårö (I) 1720-1771
Mickelsdotter Butvi -1692
Michaelsdotter Gertrud Fårö (I) 1767-1824
Mickelsdotter Gertrud Fårö (I) 1692-1768
Mickelsdotter Maren Stånga (I) 1627-1705
Mikaelsdotter Barbara 1674-1751
Mikaelsdotter Catharina Fårö (I) 1758-1827
Mikaelsdotter Margareta Fårö (I) 1725-1770
Mikaelsson Christoffer Fårö (I) 1700-1778
Mikaelsson Christoffer Fårö (I) 1756-1806
Mikaelsson Hans Fårö (I) 1683-1763
Mikaelsson Johannes Fårö (I) 1765-1834
Mikaelsson Lars Fårö (I) -
Mikaelsson Stefan Fårö (I) -
Mulin Maria Fårö (I) 1724-1806
Mulin Michel -
Månsdotter Anna Ukna (H) 1712-1783
Månsdotter Anna -
Månsdotter Brita 1734-1797
Månsdotter Kerstin -
Månsdotter Kerstin Dalhem (H) 1670-1737
Månsdotter Sara Dalhem (H) 1729-1797
Månsson Anders Gustaf Ukna (H) 1818-1885
Månsson Anders Peter Lofta (H) 1834-1909
Månsson Håkan -
Månsson Inge Västra Ed (H) 1671-1733
Månsson Johan Dalhem (H) 1741-1810
Månsson Klara Sofia Lofta (H) 1876-1956
Månsson Lars Ukna (H) 1727-1779
Månsson Lars Västra Ed (H) 1708-1762
Månsson Nils -
Månsson Nils -
Månsson Per -
Månsson Sven Hjorted (H) 1661-1723
Månsson Sven 1649-1721
Månsson Sven 1681-1756
Mårtensdotter Brita Västra Ed (H) 1635-1692
Mårtensdotter Catharina 1743-1743
Mårtensdotter Catharina Burs (I) 1650-
Mårtensdotter Elisabeth -1750
Markusdotter Helena Fleringe (I) 1755-1832
Mårtensson Erik -
Mårtensson Nils -
Mårtensson Per -
Mårtensson Sven Odensvi (H) 1681-1742
Möller Anna Etelhem (I) 1799-1874
Möller Christian 1740-1806
Nielsen Povel Danmark 1536-1620
Nielsen Helsingburgicus Lauritz Helsingborg (M) 1550-1613
Nilsdotter Anna -
Nilsdotter Anna Ukna (H) 1699-
Nilsdotter Anna Odensvi (H) 1682-1734
Nilsdotter Anna -
Nilsdotter Anna Maja Västra Ed (H) 1812-1899
Nilsdotter Anna Maria Ukna (H) 1682-1751
Nilsdotter Brita Lofta (H) -1710
Nilsdotter Brita -
Nilsdotter Christina 1768-1838
Nilsdotter Elisabeth -1736
Nilsdotter Ingeborg -1675
Nilsdotter Ingrid 1687-
Nilsdotter Karin Odensvi (H) -
Nilsdotter Karin -
Nilsdotter Karin Odensvi (H) -
Nilsdotter Kerstin Hallingeberg (H) 1697-1757
Nilsdotter Kerstin 1712-1747
Nilsdotter Kerstin 1729-
Nilsdotter Magdalena -1630
Nilsdotter Margareta Fårö (I) 1725-1787
Nilsdotter Margareta Magdalena Fårö (I) 1781-1825
Nilsdotter Märta Västra Ed (H) 1627-1698
Nilsdotter Sara Dalhem (H) 1695-1774
Nilsson Anders Odensvi (H) 1667-1761
Nilsson Anders Ukna (H) 1623-1693
Nilsson Brodde 1634-1704
Nilsson Daniel Hallingeberg (H) 1747-1799
Nilsson Gisle Ramkvilla (F) 1722-1811
Nilsson Håkan Sjösås (G) 1745-1796
Nilsson Inge 1641-1723
Nilsson Johan 1676-1767
Nilsson Jonas Ukna (H) 1735-1809
Nilsson Jöns 1583-1663
Nilsson Jöns Dalhem (H) 1692-1727
Nilsson Jöns -
Nilsson Knut Västra Ed (H) 1545-1635
Nilsson Lars Odensvi (H) 1648-1706
Nilsson Lorentz Tyskland 1639-1720
Nilsson Michel Fårö (I) 1699-1763
Nilsson Måns Hjorted (H) 1611-1683
Nilsson Måns Dalhem (H) 1710-1766
Nilsson Mårten Burs (I) -
Nilsson Nils Västra Ed (H) 1708-1763
Nilsson Nils Västra Ed (H) 1675-1739
Nilsson Olof Lofta (H) 1753-1814
Nilsson Olof Odensvi (H) 1736-1813
Nilsson Olof -1710
Nilsson Per Västra Ed (H) 1748-1811
Nilsson Per 1703-1756
Nilsson Per Gärdserum (E) 1722-
Nilsson Per 1608-1692
Nilsson Simon -
NN Nils -168(8)
NN Ragvald Västra Ed (H) 1480-1560
Olofsdotter Anna 1668-1736
Olofsdotter Anna Fårö (I) 1738-1819
Olofsdotter Anna Kajsa Fårö (I) 1805-1879
Olofsdotter Brita 1700-1771
Olofsdotter Butvid Fårö (I) 1688-1763
Olofsdotter Catharina Fårö (I) 1725-1792
Olofsdotter Catharina Fårö (I) 1746-1794
Olofsdotter Christina Fårö (I) 1675-1746
Olofsdotter Helena Ukna (H) 1689-1757
Olofsdotter Ingeborg -
Olofsdotter Karin Odensvi (H) 1727-1814
Olofsdotter Kerstin Tryserum (E) 1665-
Olofsdotter Margareta -1657
Olofsdotter Margareta Roma (I) 1749-1831
Olofsdotter Stina Ukna (H) 1775-
Olofsdotter Stina Ukna (H) 1726-1757
Olofsson Anders 1682-1753
Olofsson Anders Odensvi (H) 1765-1803
Olofsson Carl 1695-1770
Olofsson Göran -
Olofsson Henrik Ukna (H) 1720-1757
Olofsson Jakob Fårö (I) -
Olofsson Johan Gamleby (H) 1708-1778
Olofsson Lars Fårö (I) 1706-1765
Olofsson Lars Fårö (I) 1763-1797
Olofsson Lars Rute (I) 1736-
Olofsson Nils -
Olofsson Nils Odensvi (H) 1647-1722
Olofsson Nils -
Olofsson Olof Fårö (I) 1696-1760
Olofsson Rasmus Bunge (I) 1672-1742
Olofsson Sven Odensvi (H) 1635-1699
Olson Sören 1702-1764
Olsson Lars Ukna (H) 1713-1772
Paulsson Mats -
Pehrsson Christopher Fårö (I) 1763-1831
Persdotter Anna -
Persdotter Anna Katarina Fleringe (I) 1805-1878
Persdotter Birgitta Fårö (I) 1707-1776
Persdotter Brita 1733-1790
Persdotter Brita Catharina Gamleby (H) 1798-1889
Persdotter Cajsa Lisa Lofta (H) 1814-1882
Persdotter Catharina Fårö (I) 1681-1753
Persdotter Catharina -
Persdotter Catharina 1707-1777
Persdotter Christina Odensvi (H) 1747-1834
Persdotter Gertrud -1756
Persdotter Gyn Vårdnäs (E) 163(0)-1715
Persdotter Helena Gärdserum (E) 1758-1820
Persdotter Helvig Fårö (I) 1706-1781
Persdotter Ingeborg Gärdserum (E) 1664-1735
Persdotter Ingeborg Ukna (H) 1623-1692
Persdotter Ingrid Drev (G) 1748-1783
Persdotter Karin Odensvi (H) 1693-1769
Persdotter Karin -
Persdotter Karin -
Persdotter Kerstin 1693-
Persdotter Kerstin Odensvi (H) 165(7)-1722
Persdotter Kerstin -1736
Persdotter Maja -
Persdotter Maja Gamleby (H) 1770-1822
Persdotter Malin 1687-1780
Persdotter Margareta Hägerstad (E) 1751-
Persdotter Margareta Fårö (I) 1740-1789
Persdotter Margareta -1673
Persdotter Maria Odensvi (H) 1710-1758
Persdotter Maria 1710-1789
Persdotter Maria Gärdserum (E) 1750-1814
Persson Anders Hallingeberg (H) 1766-1821
Persson Anders 16(59)-1723
Persson Börje -
Persson Inge Dalhem (H) 1655-1717
Persson Jakob Fårö (I) 1717-1774
Persson Johan Västra Ed (H) 1724-1784
Persson Lars Lofta (H) 1639-1702
Persson Lars -
Persson Lars 1693-1767
Persson Lars Fårö (I) 1729-1809
Persson Mattias Västra Ed (H) 1694-1771
Persson Mårten 165(2)-1724
Persson Nils Ramkvilla (F) 1659-1732
Persson Nils Gamleby (H) 1635-1705
Persson Nils Västra Ed (H) 1776-1861
Persson Per -1838
Persson Per Lofta (H) 1747-1803
Persson Per Gamleby (H) 1733-1783
Persson Per Lofta (H) 1776-1845
Persson Peter Dädesjö (G) 1726-1775
Persson Rasmus -
Persson Stefan Roma (I) 1662-1748
Persson Stefan Roma (I) 1739-1823
Persson Sven -
Persson Sven 1723-1765
Petersdotter Augusta Ukna (H) 1833-1890
Petersdotter Gertrud Dädesjö (G) 1763-1828
Pettersdotter Ingrid Hallingeberg (H) 1665-1743
Povelsdotter Anna Garde (I) -1630
Ragvaldsson Nils Västra Ed (H) 1510-1595
Ramberg Elsa 167(6)-1754
Ramberg Gunnar -
Rasmusdotter Christina Fårö (I) 1733-1812
Rasmusdotter Christina Fårö (I) 1685-1767
Rasmusdotter Christina Bunge (I) 1700-1770
Rasmusdotter Kerstin Västra Ed (H) 1673-1733
Rasmusdotter Margareta Fårö (I) 1735-1803
Rasmusdotter Metta Bunge (I) 1717-1789
Rasmusson Båtel Fårö (I) 1687-1758
Rasmusson Eskil Fårö (I) 1680-1752
Erasmusson Johan Fårö (I) 1798-1853
Rasmusson Lars Fårö (I) 1735-1810
Erasmusson Michel Fårö (I) 1754-1818
Rasmusson Olof Fårö (I) 1715-1761
Rasmusson Per -
Rasmusson Per Nystugu -
Reinholdsdotter Anna Sophia Västra Ed (H) 1843-1893
Retzius Nicolaus Benedicti Odensvi (H) 1594-1653
Ringbom Ebba Fårö (I) 1936-
Ringbom Hugo Fleringe (I) 1900-1986
Ringbom Johan Fleringe (I) 1803-1866
Ringbom Johan Niklas Fleringe (I) 1839-1925
Ringbom Karl Petter Rute (I) 1864-1928
Ringbom Nina Västervik (H) 1963-
Rydelia Kristina Östra Ryd (E) 1633-1708
Schierman Olof -
Schmidt Baltzar Danmark -
Schmidt Christina -
Simonsdotter Catharina Fröderyd (F) 1744-1815
Skytt Sven -
Staffansson Grels -
Stefansson Per 1700-1753
Stefansson Per Roma (I) 1695-1743
Pettersdotter Stolt Ingrid Sjösås (G) 1806-1884
Sunesson Sven Odensvi (H) 162(3)-1701
Svensdotter Anna Västra Ed (H) 1700-1770
Svensdotter Catharina Sjösås (G) 1781-1876
Svensdotter Cicilia Odensvi (H) 1667-
Svensdotter Elsa Östra Ryd (E) 1590-1654
Svensdotter Karin Ukna (H) 1712-1777
Svensdotter Kerstin Östra Ryd (E) 1599-1688
Svensdotter Kerstin Odensvi (H) 1757-
Svensdotter Malin -
Svensdotter Maria Ukna (H) 1716-1787
Svensdotter Maria Maja Ukna (H) 1786-1863
Svensson Anders Ramkvilla (F) 1774-1849
Svensson Anders Ukna (H) 1705-1792
Svensson Anders 165(8)-1738
Svensson Anders Dalhem (H) 1766-1802
Svensson Anders Hjorted (H) 1687-1762
Svensson Johan 1701-1776
Svensson Johan Odensvi (H) 165(8)-1737
Svensson Lars 1746-1791
Svensson Magnus Ukna (H) 1776-1848
Svensson Måns 1686-1751
Svensson Nils Odensvi (H) 1705-1738
Svensson Nils Hallingeberg (H) 163(1)-1713
Svensson Olof 161(0)-1664
Svensson Per Odensvi (H) 1721-1767
Svensson Per 1713-1795
Svensson Per Odensvi (H) 1727-1789
Svensson Peter Gamleby (H) 1765-1813
Sörensdotter Malena Garde (I) 1736-1765
Tetzlas Maria 1612-1674
Thesei Ignæus Magnus Vadstena (E) 1598-1671
Theusson Lars 1530-1598
Thorsdotter Ingrid 1697-1769
Torstensdotter Ingeborg Ukna (H) 1728-1783
Trulsson Jöns -1709
Trybom Anders Gärdserum (E) 1684-1727
Trybom Hans Gärdserum (E) 1661-1736
Trybom Nils Tryserum (E) 1633-1708
Tyresdotter Anna Västra Ed (H) 1645-1689
Törnbuske Mats 1731-1789
Törning Erik Hallingeberg (H) 1688-1756
Uddesdotter Karin 1640-1719
Uddesdotter Maja Ukna (H) 1753-1836
Wilk Andreas Hangvar (I) 1767-1812
Wilk Lars Hellvi (I) 1740-1809
Wilk Lena Lisa Hangvar (I) 1799-
Wiman Brita Stina Västra Ed (H) 1768-1797
Wiman Olof 1731-1794
Wittlock Jon -1751
Åkerman Helena Rone (I) 1680-
Åkerman Lars Öja (I) 1652-1687
Åkerman Nils -
Åkerman Peder 1626-1701
Ögren Anna Maria Fårö (I) 1807-1889
Ögren Lars Fårö (I) 1779-
Örberg Per Gamleby (H) 1695-1742
Öström Carolina Fårö (I) 1845-1936
Öström Mikael Fårö (I) 1803-1876