Efternamn på Ö

Klicka på begynnelsebokstaven till det efternamn du söker och därefter namnet för mer info! Endast bokstäver där namn förekommer finns med.

Efternamn

Förnamn

Födelseplats

Levde

Larsson Mikael Fårö (I) 1703-1779
Abrahamsson Måns Ukna (H) 1697-1728
Adolfsdotter Anna Lena Ukna (H) 1807-1885
Alschovius Andreas Alskog (I) 1678-1734
Alschovius Beata Alskog (I) 1710-1776
Alschovius Mattias Theodori Alskog (I) 1644-1725
Andersdotter Anna Odensvi (H) 1739-1772
Andersdotter Anna Maria Tryserum (E) -1796
Andersdotter Anna Stina Odensvi (H) 1801-1882
Andersdotter Brita Lotta Gamleby (H) 1811-1880
Andersdotter Catharina Ukna (H) 1751-1827
Andersdotter Elisabeth Odensvi (H) 1722-
Andersdotter Ingel Unnaryd (N) 1614-1704
Andersdotter Ingrid -
Andersdotter Ingrid 1746-1798
Andersdotter Karin Odensvi (H) 1705-1768
Andersdotter Karin Lofta (H) 1725-1801
Andersdotter Karin Dalhem (H) 1724-1790
Andersdotter Kerstin Gärdserum (E) 1723-1801
Andersdotter Kerstin -1703
Andersdotter Kerstin Kråkshult (F) 164(4)-1703
Andersdotter Kerstin 1722-1792
Andersdotter Lena Tryserum 1743-1817
Andersdotter Maja Dalhem (H) 1756-1825
Andersdotter Maria Eksjö (F) 1741-1834
Andersdotter Maria Catharina Hangvar (I) 1739-
Andersdotter Sara 1732-1801
Andersson Anders 1755-1787
Andersson Bengt 1611-1667
Andersson Carolina Nottebäck (G) 1843-1898
Andersson Gabriel -1730
Andersson Gisle -1695
Andersson Gustaf Adolf Ukna (H) 1866-1946
Andersson Johan Lofta (H) 1763-1820
Andersson Johan Odensvi (H) 1712-1761
Andersson Lars Ukna (H) 1786-1870
Andersson Magnus Dalhem (H) 1798-1836
Andersson Måns -
Andersson Nils Ukna (H) 1660-1719
Andersson Nils -1652
Andersson Nils 1700-1773
Andersson Peter Ukna (H) 1784-1845
Andersson Reinhold Gamleby (H) 1822-1893
Andersson Sven Ukna (H) 1739-1815
Andersson Sven Drev (G) 1758-1844
Andersson Sven Ramkvilla (F) 1813-1881
Andersson Sven -
Andersson Sven Höreda (F) 1741-1798
Andrea Sveno -1610
Arvidsdotter Catharina Odensvi (H) 1776-1808
Arvidsdotter Sara Drev (G) 1726-1800
Arvidsson Bengt -1669
Arvidsson Bengt Lofta (H) -1752
Arvidsson Jöns -1719
Bander Catharina Eksta (I) -
Bander Lars -1663
Bengtsdotter Brita Lofta (H) 1649-1739
Bengtsdotter Maria 1703-1771
Bengtsson Anders -
Bengtsson Arvid -1710
Bengtsson Bengt Lofta (H) 1719-1790
Bengtsson Lars Lofta (H) 1750-1813
Bengtsson Mårten -1660
Bengtsson Nils -
Bengtsson Torsten Ukna (H) 1696-1783
Bergman Arvid 1687-
Bergman Daniel Locknevi (H) 1695-1742
Bergman Nils 1721-1759
Berntsdotter Christensa Fårö (I) 1698-1780
Broddesdotter Brita Värnamo (F) 161(2)-1692
Broddesdotter Kerstin Dalhem (H) 1662-1740
Broddesson Nils Dalhem (H) 1665-1737
Broman Jakob Fårö (I) 1743-1822
Brönjelsson Gisle Ramkvilla (F) -1685
Båtelson Mickel Fårö (I) 1722-1771
Båtelsson Olof Fårö (I) 1719-1772
Båtelsson Per -1743
Börjesdotter Gertrud 1563-1622
Börjesson Per 165(9)-1737
Börjesson Per -
Carlsdotter Elisabeth -1714
Carlsdotter Ingrid Sjösås (G) 1736-1794
Carlsson Carl Västra Ed (H) 1807-1872
Carlsson Daniel -
Carlsson Lars Västra Ed (H) 1844-1892
Carlsson Lars Dalhem (H) 1744-1822
Caroli Thoreus Horn (E) 1580-1654
Christensson Lars Fårö (I) 1711-
Christoffersdotter Catharina Fårö (I) 1726-1817
Christoffersdotter Maria Fårö (I) 1702-1773
Christoffersdotter Stina Caisa Fårö (I) 1783-
Christoffersson Jakob Fårö (I) 1728-1804
Christoffersson Lars Fårö (I) 1667-1745
Christoffersson Mickel -
Christoffersson Mikael -
Christoffersson Mikael Fårö (I) 1725-1800
Christoffersson Mikael Fårö (I) 1724-1770
Christophersdotter Margareta Fårö (I) 1759-1826
Christopherson Christopher Fårö (I) 1726-1765
Christopherson Per Fårö (I) 1734-1782
Christophersson Per Fårö (I) 1790-1857
Cornukindius Benedictus Nicolai Horn (E) 1555-1611
Dalman Helena Lärbro (I) 1707-1776
Dalman Nils Dalhem (I) 1669-1753
Danielsdotter Anna Hallingeberg (H) 1788-1879
Danielsdotter Annika Hallingeberg (H) 1721-1807
Danielsdotter NN 166(0)-1739
Danielsson Carl Västra Ed (H) 1732-1795
Davidsson Hercules Visby (I) -1689
de la Grange Maria Odensvi (H) 1631-1702
de la Grange Paul Frankrike -1659
Didrichsdotter Maren -1658
Dinesson Mattias Rute (I) 1744-
Eliasson Sven Locknevi (H) 1695-1767
Enström Charlotta Fleringe (I) 1863-1949
Enström Johan (Jacob) Roma (I) 1796-1874
Enström Karl Petter Johan Nicklas Othem (I) 1833-1910
Eriksdotter Anna Odensvi (H) 1700-1766
Eriksdotter Brita -
Eriksdotter Gunill 162(8)-1688
Eriksson Johan 1671-1718
Eriksson Jon 1713-1776
Eriksson Jöns Hallingeberg (H) 1724-1783
Eriksson Mårten Bolmsö (G) 1645-1731
Esbjörnsson Nils -1719
Esbjörnsson Olof Odensvi (H) 161(2)-1707
Eskilsdotter Brita -1636
Eskilsson Rasmus -1691
Eskilsson Rasmus Fårö (I) 1707-1761
Flychtig Olof 1722-1787
Folenberg Anders 1710-1769
Fröman Petter 1669-1730
Fröman Udde Johannes Yxnerum (E) 1718-1783
Gabrielsdotter Karin Gamleby (H) 1697-1763
Gahne Dorothea Bäl (I) -
Gahne Olof -
Gahne Pors Jens -1670
Gardea Elisabeth Garde (I) -
Gardeus Nils Vall (I) 1584-1661
Gelsenia Margareta Gärdserum (E) 1663-1733
Gelsenius Andreas Thoreri Gärdserum (E) 1611-1677
Germundsdotter Anna 160(9)-1667
Gislesdotter Catharina Ramkvilla (F) 1778-1844
Gislesdotter Karin Odensvi (H) 1664-1744
Gislesdotter Sara Ramkvilla (F) 1678-1747
Gislesson Brönjel -1645
Godtman Dalman Elisabeth Dalhem (I) -1736
Godtman Holger Danmark -1668
Grelsson Elias Locknevi (H) 167(0)-1708
Grijs Udde -1657
Gustafson Fritz Ukna (H) 1907-1966
Gustafson Roy Chicago 1930-
Göransson Erik Odensvi (H) 1666-1744
Göransson Esbjörn -
Göransson Hans -
Göransson Håkan Odensvi (H) 1641-1725
Göransson Jakob Gamleby (H) 1716-1784
Halmstadius Theodorus Matthiæ Halmstad (E) -1680
Hamberg Albertina Fårö (I) 1854-1932
Hamberg Lars Petter Fårö (I) 1821-1896
Hansdotter Agneta -
Hansdotter Anna Västra Ed (H) 1696-1759
Hansdotter Anna -1775
Hansdotter Catharina Fårö (I) 1725-1784
Hansdotter Christina 1726-1778
Hansdotter Christina Fårö (I) 1776-1812
Hansdotter Elin Visby (I) -
Hansdotter Elisabeth Fårö (I) 1713-1757
Hansdotter Helena Fårö (I) 1713-1759
Hansdotter Ingrid Lofta (H) 1612-1686
Hansdotter Magdalena Garde (I) 1763-1837
Hansdotter Malena -1758
Hansdotter Sofia -
Hansson Hans Garde (I) 1735-1784
Hansson Jonas Oppeby (E) 1746-1807
Hansson Lars -1681
Hansson Mikael Fårö (I) 1710-1765
Hanstén Anders -
Hanstén Maria Elisabeth Endre (I) 1743-1810
Hanstén Samuel -1680
Hanstén Samuel Othem (I) 1702-1767
Heideus Olaus Nicolai Hejde (I) -1692
Heinertsdotter Catharina -
Henriksdotter Christina Ukna (H) 1750-
Henriksdotter Kerstin 1693-1764
Henriksson Olof -
Herculesdotter Johanna Hejnum (I) 1654-1691
Hjalmarsson Margit Gladhammar (H) 1909-1983
Håkansdotter Ingeborg Odensvi (H) 1672-1741
Håkansdotter Kerstin Ramkvilla (F) -
Håkansdotter Margareta -1672
Håkansdotter Mariet -
Håkansson Stolt Per Drev (G) 1780-1845
Ingesdotter Brita Lofta (H) 1700-1764
Ingesdotter Kerstin Odensvi (H) 1698-1774
Ingesdotter Sara -
Ingesson Anders Lofta (H) 1718-1792
Ingesson Måns 1627-1702
Ingesson Nils Gärdserum (E) 1694-1777
Jacobsdotter Magdalena Fårö (I) 1701-1784
Jacobsson Olof Fårö (I) 1705-1757
Jakobsdotter Anna Törnsfall (H) 1763-1844
Jakobsdotter Anna Stina Fårö (I) 1809-1857
Jakobsdotter Butvid Fårö (I) 1699-1781
Jakobsdotter Catharina Fårö (I) -1737
Jakobsdotter Catharina Fleringe (I) 1764-
Jakobsdotter Elin 165(2)-1723
Jakobsdotter Gertrud Fårö (I) 1723-
Jakobsdotter Gertrud Fårö (I) 1779-1853
Jakobsdotter Stina Lisa Fårö (I) 1773-1852
Jakobsson Göran 1663-1735
Jakobsson Jakob Fårö (I) 1777-1851
Jakobsson Jakob Fleringe (I) 1772-1839
Jakobsson Lars -
Jakobsson Nils Fårö (I) 1752-1808
Jakobsson Olof Fårö (I) 1780-
Jansdotter Anna Lovisa Gamleby (H) 1837-1903
Jansson Jan Gustaf Gamleby (H) 1811-1891
Jensen Lauritz -1593
Johansdotter Anna 1721-
Johansdotter Anna Gamleby (H) 1716-1793
Johansdotter Brita 1721-1761
Jansdotter Cajsa Odensvi (H) 1753-1811
Johansdotter Cicilia Gamleby (H) 1731-1792
Johansdotter Elsa Catharina Gamleby (H) 1775-1854
Johansdotter Kristina Albertina Fårö (I) 1826-1895
Johansson Anders Gamleby (H) 1795-1823
Johansson Arvid 1746-1797
Johansson Jon 1718-1802
Johansson Jöns Gamleby (H) 1752-1812
Johansson Olof Odensvi (H) 1696-1758
Johansson Per Virserum (H) 1647-1710
Johansson Per 1703-
Johansson Petter Gärdserum (E) 1714-1764
Johansson Sven Gamleby (H) 1727-1797
Jonsdotter Anna -
Jonsdotter Cajsa Västra Ed (H) 1752-1816
Jonsdotter Catharina Lofta (H) 1752-1842
Jonsdotter Ingeborg -
Jonsdotter Ingrid Gärdserum (E) 1672-1763
Jonsdotter Karin 1646-1732
Jonsdotter Lena Hägerstad (E) 1778-1853
Jonsdotter Maria -
Jonsson Adolf Ludvig Ukna (H) 1778-1853
Jonsson Jöns Hornaryd (G) 159(5)-1691
Jonsson Lars -
Jonsson Per 1699-1771
Jonsson Sven Gryt (E) 1751-1818
Jönsdotter Brita Hjorted (H) 1639-1711
Jönsdotter Brita Sanda (I) 1666-1742
Jönsdotter Elin -
Jönsdotter Ingrid -
Jönsdotter Karin Västra Ed (H) 1717-1779
Jönsdotter Kerstin Hjorted (H) 1663-1719
Jönsdotter Margareta Gamleby (H) 1706-1788
Jönsdotter Maria Hallingeberg (H) 1665-1740
Jönsdotter Marit Ramkvilla (F) 1645-1741
Jönsdotter Stina Hallingeberg (H) 1765-1799
Jönsdotter Valborg Hjorted (H) 1628-1699
Jönsson Hans 1705-1780
Jönsson Johan Västra Ed (H) 1791-1811
Jönsson Johan -
Jönsson Nils -
Jönsson Rasmus Västra Ed (H) 1626-1699
Jönsson Sven Långaryd (N) 1661-1745
Jöransdotter Gunilla -1713
Jörgensdotter Dorothea -
Kalström Edla Maria Lovisa Fårö (I) 1882-1970
Kalström Emelie Fårö (I) 1908-2003
Kalström Johan Petter Fårö (I) 1843-1924
Kalström Mikael Fårö (I) 1814-1885
Kalström Nils Fårö (I) 1810-1880
Kalström Nils Edvard Bunge (I) 1850-1940
Kalström Oskar Albert Fårö (I) 1875-1957
Kaspersdotter Elin 1713-1754
Kiellman Anders 1735-1798
Knutsson Nils Västra Ed (H) 1580-1650
Kollmeijer Anna Dorothea Visby (I) 1682-1754
Kollmeijer David -1703
Köhler Hans Visby (I) 1617-1668
Köhler Helena Catharina Fleringe (I) 1773-1802
Köhler Mattias -1665
Köhler Mattias Rute (I) 1750-1784
Köhler Mattias Visby (I) 1648-1714
Köhler Mattias Vänge (I) 1703-1758
Lagergren Hans 1698-1766
Larsdotter Anna Fårö (I) 1689-1771
Larsdotter Anna Fårö (I) 1755-1813
Larsdotter Anna Fleringe (I) 1785-
Larsdotter Anna Västra Ed (H) 1759-1838
Larsdotter Anna 1693-1757
Larsdotter Anna Ukna (H) 1782-1844
Larsdotter Anna Brita Gamleby (H) 1787-1854
Larsdotter Brita Gamleby (H) 1742-1791
Larsdotter Brita Törnsfall (H) 1675-1727
Larsdotter Brita Odensvi (H) 1700-1743
Larsdotter Carolina Ukna (H) 1825-1903
Larsdotter Catharina Stenkyrka (I) 1736-1808
Larsdotter Christina Fårö (I) 1789-1873
Larsdotter Elin Fleringe (I) 1730-1808
Larsdotter Elisabeth Västra Ed (H) 1734-1808
Larsdotter Elisabeth -1702
Larsdotter Greta Dalhem (H) 1701-1743
Larsdotter Karin Lofta (H) 1662-1759
Larsdotter Karin -
Larsdotter Karin -1736
Larsdotter Karin -1752
Larsdotter Kirsti -1771
Larsdotter Maja Loftahammar (H) 1769-1833
Larsdotter Margareta 1574-1652
Larsdotter Maria -
Larsdotter Maria 1725-1785
Larsdotter Stina Ukna (H) 1751-1832
Larsson Anders 1691-1771
Larsson Anders Ukna (H) 1749-1830
Larsson Carl Västra Ed (H) 1779-1870
Larsson Christoffer Fårö (I) 1700-1770
Larsson Hans Fårö (I) 1736-1820
Larsson Hans Västra Ed (H) 1653-1742
Larsson Hjalmar Västra Ed (H) 1875-1951
Larsson Kasper 1664-1750
Larsson Måns -
Larsson Nils Dalhem (H) 1657-1735
Larsson Olof -1756
Larsson Per -
Larsson Rasmus 1766-1821
Larsson Rasmus Fårö (I) 1701-1764
Larsson Theus 1559-1637
Larsson Tyres -1683
Larsson Särling Carl 1715-1750
Larsson (Tillskepps) Christian 1750-1789
Brönsinus Lauritzen Nils Barlingbo (I) 1596-1680
Lejonqvist Andreas Tryserum (E) 1804-1873
Lejonqvist Anna Emerentia Ukna (H) 1867-1948
Lejonqvist Bengt Västra Ed (H) 1768-1817
Lejonqvist Lars Johan Ukna (H) 1836-1920
Lilla Ihre Jakob -
Lokrén Johannes -
Lorentzdotter Malin Dalhem (H) 1668-1744
Lundahl Erik Karlskoga (T) 1769-1835
Lundahl Maja Lena Västra Ed (H) 1795-1855
Lundahl Olof 1742-1787
Lundberg Mårten -1675
Lundbjers Elin Lummelunda (I) 1629-1703
Lundgren Anna Sofia Fleringe (I) 1836-1911
Lundgren Lars Fleringe (I) 1809-1848
Mathiasson Mathias Fleringe (I) -
Matsdotter Anna Maria Gamleby (H) 1782-1861
Matsdotter Beata -
Matsdotter Kerstin Västra Ed (H) 1680-1710
Matsdotter Margareta -
Matsson Per Västra Ed (H) -1716
Matsson Per -
Matsson Per Långaryd (N) 1605-1695
Matsson Sven -1655
Matthisdotter Maria Västra Ed (H) 1723-1788
Matthiæ Laurentius 1540-1612
Meilund Lars -
Michelsdotter Anna Fårö (I) 1744-1781
Michelsdotter Barbara Fårö (I) 1735-1806
Michelsdotter Maria Fårö (I) 1791-1859
Michelson Rasmus Fårö (I) 1720-1771
Mickelsdotter Butvi -1692
Michaelsdotter Gertrud Fårö (I) 1767-1824
Mickelsdotter Gertrud Fårö (I) 1692-1768
Mickelsdotter Maren Stånga (I) 1627-1705
Mikaelsdotter Barbara 1674-1751
Mikaelsdotter Catharina Fårö (I) 1758-1827
Mikaelsdotter Margareta Fårö (I) 1725-1770
Mikaelsson Christoffer Fårö (I) 1700-1778
Mikaelsson Christoffer Fårö (I) 1756-1806
Mikaelsson Hans Fårö (I) 1683-1763
Mikaelsson Johannes Fårö (I) 1765-1834
Mikaelsson Lars Fårö (I) -
Mikaelsson Stefan Fårö (I) -
Mulin Maria Fårö (I) 1724-1806
Mulin Michel -
Månsdotter Anna Ukna (H) 1712-1783
Månsdotter Anna -
Månsdotter Brita 1734-1797
Månsdotter Kerstin -
Månsdotter Kerstin Dalhem (H) 1670-1737
Månsdotter Sara Dalhem (H) 1729-1797
Månsson Anders Gustaf Ukna (H) 1818-1885
Månsson Anders Peter Lofta (H) 1834-1909
Månsson Håkan -
Månsson Inge Västra Ed (H) 1671-1733
Månsson Johan Dalhem (H) 1741-1810
Månsson Klara Sofia Lofta (H) 1876-1956
Månsson Lars Ukna (H) 1727-1779
Månsson Lars Västra Ed (H) 1708-1762
Månsson Nils -
Månsson Nils -
Månsson Per -
Månsson Sven Hjorted (H) 1661-1723
Månsson Sven 1649-1721
Månsson Sven 1681-1756
Mårtensdotter Brita Västra Ed (H) 1635-1692
Mårtensdotter Catharina 1743-1743
Mårtensdotter Catharina Burs (I) 1650-
Mårtensdotter Elisabeth -1750
Markusdotter Helena Fleringe (I) 1755-1832
Mårtensson Erik -
Mårtensson Nils -
Mårtensson Per -
Mårtensson Sven Odensvi (H) 1681-1742
Möller Anna Etelhem (I) 1799-1874
Möller Christian 1740-1806
Nielsen Povel Danmark 1536-1620
Nielsen Helsingburgicus Lauritz Helsingborg (M) 1550-1613
Nilsdotter Anna -
Nilsdotter Anna Ukna (H) 1699-
Nilsdotter Anna Odensvi (H) 1682-1734
Nilsdotter Anna -
Nilsdotter Anna Maja Västra Ed (H) 1812-1899
Nilsdotter Anna Maria Ukna (H) 1682-1751
Nilsdotter Brita Lofta (H) -1710
Nilsdotter Brita -
Nilsdotter Christina 1768-1838
Nilsdotter Elisabeth -1736
Nilsdotter Ingeborg -1675
Nilsdotter Ingrid 1687-
Nilsdotter Karin Odensvi (H) -
Nilsdotter Karin -
Nilsdotter Karin Odensvi (H) -
Nilsdotter Kerstin Hallingeberg (H) 1697-1757
Nilsdotter Kerstin 1712-1747
Nilsdotter Kerstin 1729-
Nilsdotter Magdalena -1630
Nilsdotter Margareta Fårö (I) 1725-1787
Nilsdotter Margareta Magdalena Fårö (I) 1781-1825
Nilsdotter Märta Västra Ed (H) 1627-1698
Nilsdotter Sara Dalhem (H) 1695-1774
Nilsson Anders Odensvi (H) 1667-1761
Nilsson Anders Ukna (H) 1623-1693
Nilsson Brodde 1634-1704
Nilsson Daniel Hallingeberg (H) 1747-1799
Nilsson Gisle Ramkvilla (F) 1722-1811
Nilsson Håkan Sjösås (G) 1745-1796
Nilsson Inge 1641-1723
Nilsson Johan 1676-1767
Nilsson Jonas Ukna (H) 1735-1809
Nilsson Jöns 1583-1663
Nilsson Jöns Dalhem (H) 1692-1727
Nilsson Jöns -
Nilsson Knut Västra Ed (H) 1545-1635
Nilsson Lars Odensvi (H) 1648-1706
Nilsson Lorentz Tyskland 1639-1720
Nilsson Michel Fårö (I) 1699-1763
Nilsson Måns Hjorted (H) 1611-1683
Nilsson Måns Dalhem (H) 1710-1766
Nilsson Mårten Burs (I) -
Nilsson Nils Västra Ed (H) 1708-1763
Nilsson Nils Västra Ed (H) 1675-1739
Nilsson Olof Lofta (H) 1753-1814
Nilsson Olof Odensvi (H) 1736-1813
Nilsson Olof -1710
Nilsson Per Västra Ed (H) 1748-1811
Nilsson Per 1703-1756
Nilsson Per Gärdserum (E) 1722-
Nilsson Per 1608-1692
Nilsson Simon -
NN Nils -168(8)
NN Ragvald Västra Ed (H) 1480-1560
Olofsdotter Anna 1668-1736
Olofsdotter Anna Fårö (I) 1738-1819
Olofsdotter Anna Kajsa Fårö (I) 1805-1879
Olofsdotter Brita 1700-1771
Olofsdotter Butvid Fårö (I) 1688-1763
Olofsdotter Catharina Fårö (I) 1725-1792
Olofsdotter Catharina Fårö (I) 1746-1794
Olofsdotter Christina Fårö (I) 1675-1746
Olofsdotter Helena Ukna (H) 1689-1757
Olofsdotter Ingeborg -
Olofsdotter Karin Odensvi (H) 1727-1814
Olofsdotter Kerstin Tryserum (E) 1665-
Olofsdotter Margareta -1657
Olofsdotter Margareta Roma (I) 1749-1831
Olofsdotter Stina Ukna (H) 1775-
Olofsdotter Stina Ukna (H) 1726-1757
Olofsson Anders 1682-1753
Olofsson Anders Odensvi (H) 1765-1803
Olofsson Carl 1695-1770
Olofsson Göran -
Olofsson Henrik Ukna (H) 1720-1757
Olofsson Jakob Fårö (I) -
Olofsson Johan Gamleby (H) 1708-1778
Olofsson Lars Fårö (I) 1706-1765
Olofsson Lars Fårö (I) 1763-1797
Olofsson Lars Rute (I) 1736-
Olofsson Nils -
Olofsson Nils Odensvi (H) 1647-1722
Olofsson Nils -
Olofsson Olof Fårö (I) 1696-1760
Olofsson Rasmus Bunge (I) 1672-1742
Olofsson Sven Odensvi (H) 1635-1699
Olson Sören 1702-1764
Olsson Lars Ukna (H) 1713-1772
Paulsson Mats -
Pehrsson Christopher Fårö (I) 1763-1831
Persdotter Anna -
Persdotter Anna Katarina Fleringe (I) 1805-1878
Persdotter Birgitta Fårö (I) 1707-1776
Persdotter Brita 1733-1790
Persdotter Brita Catharina Gamleby (H) 1798-1889
Persdotter Cajsa Lisa Lofta (H) 1814-1882
Persdotter Catharina Fårö (I) 1681-1753
Persdotter Catharina -
Persdotter Catharina 1707-1777
Persdotter Christina Odensvi (H) 1747-1834
Persdotter Gertrud -1756
Persdotter Gyn Vårdnäs (E) 163(0)-1715
Persdotter Helena Gärdserum (E) 1758-1820
Persdotter Helvig Fårö (I) 1706-1781
Persdotter Ingeborg Gärdserum (E) 1664-1735
Persdotter Ingeborg Ukna (H) 1623-1692
Persdotter Ingrid Drev (G) 1748-1783
Persdotter Karin Odensvi (H) 1693-1769
Persdotter Karin -
Persdotter Karin -
Persdotter Kerstin 1693-
Persdotter Kerstin Odensvi (H) 165(7)-1722
Persdotter Kerstin -1736
Persdotter Maja -
Persdotter Maja Gamleby (H) 1770-1822
Persdotter Malin 1687-1780
Persdotter Margareta Hägerstad (E) 1751-
Persdotter Margareta Fårö (I) 1740-1789
Persdotter Margareta -1673
Persdotter Maria Odensvi (H) 1710-1758
Persdotter Maria 1710-1789
Persdotter Maria Gärdserum (E) 1750-1814
Persson Anders Hallingeberg (H) 1766-1821
Persson Anders 16(59)-1723
Persson Börje -
Persson Inge Dalhem (H) 1655-1717
Persson Jakob Fårö (I) 1717-1774
Persson Johan Västra Ed (H) 1724-1784
Persson Lars Lofta (H) 1639-1702
Persson Lars -
Persson Lars 1693-1767
Persson Lars Fårö (I) 1729-1809
Persson Mattias Västra Ed (H) 1694-1771
Persson Mårten 165(2)-1724
Persson Nils Ramkvilla (F) 1659-1732
Persson Nils Gamleby (H) 1635-1705
Persson Nils Västra Ed (H) 1776-1861
Persson Per -1838
Persson Per Lofta (H) 1747-1803
Persson Per Gamleby (H) 1733-1783
Persson Per Lofta (H) 1776-1845
Persson Peter Dädesjö (G) 1726-1775
Persson Rasmus -
Persson Stefan Roma (I) 1662-1748
Persson Stefan Roma (I) 1739-1823
Persson Sven -
Persson Sven 1723-1765
Petersdotter Augusta Ukna (H) 1833-1890
Petersdotter Gertrud Dädesjö (G) 1763-1828
Pettersdotter Ingrid Hallingeberg (H) 1665-1743
Povelsdotter Anna Garde (I) -1630
Ragvaldsson Nils Västra Ed (H) 1510-1595
Ramberg Elsa 167(6)-1754
Ramberg Gunnar -
Rasmusdotter Christina Fårö (I) 1733-1812
Rasmusdotter Christina Fårö (I) 1685-1767
Rasmusdotter Christina Bunge (I) 1700-1770
Rasmusdotter Kerstin Västra Ed (H) 1673-1733
Rasmusdotter Margareta Fårö (I) 1735-1803
Rasmusdotter Metta Bunge (I) 1717-1789
Rasmusson Båtel Fårö (I) 1687-1758
Rasmusson Eskil Fårö (I) 1680-1752
Erasmusson Johan Fårö (I) 1798-1853
Rasmusson Lars Fårö (I) 1735-1810
Erasmusson Michel Fårö (I) 1754-1818
Rasmusson Olof Fårö (I) 1715-1761
Rasmusson Per -
Rasmusson Per Nystugu -
Reinholdsdotter Anna Sophia Västra Ed (H) 1843-1893
Retzius Nicolaus Benedicti Odensvi (H) 1594-1653
Ringbom Ebba Fårö (I) 1936-
Ringbom Hugo Fleringe (I) 1900-1986
Ringbom Johan Fleringe (I) 1803-1866
Ringbom Johan Niklas Fleringe (I) 1839-1925
Ringbom Karl Petter Rute (I) 1864-1928
Ringbom Nina Västervik (H) 1963-
Rydelia Kristina Östra Ryd (E) 1633-1708
Schierman Olof -
Schmidt Baltzar Danmark -
Schmidt Christina -
Simonsdotter Catharina Fröderyd (F) 1744-1815
Skytt Sven -
Staffansson Grels -
Stefansson Per 1700-1753
Stefansson Per Roma (I) 1695-1743
Pettersdotter Stolt Ingrid Sjösås (G) 1806-1884
Sunesson Sven Odensvi (H) 162(3)-1701
Svensdotter Anna Västra Ed (H) 1700-1770
Svensdotter Catharina Sjösås (G) 1781-1876
Svensdotter Cicilia Odensvi (H) 1667-
Svensdotter Elsa Östra Ryd (E) 1590-1654
Svensdotter Karin Ukna (H) 1712-1777
Svensdotter Kerstin Östra Ryd (E) 1599-1688
Svensdotter Kerstin Odensvi (H) 1757-
Svensdotter Malin -
Svensdotter Maria Ukna (H) 1716-1787
Svensdotter Maria Maja Ukna (H) 1786-1863
Svensson Anders Ramkvilla (F) 1774-1849
Svensson Anders Ukna (H) 1705-1792
Svensson Anders 165(8)-1738
Svensson Anders Dalhem (H) 1766-1802
Svensson Anders Hjorted (H) 1687-1762
Svensson Johan 1701-1776
Svensson Johan Odensvi (H) 165(8)-1737
Svensson Lars 1746-1791
Svensson Magnus Ukna (H) 1776-1848
Svensson Måns 1686-1751
Svensson Nils Odensvi (H) 1705-1738
Svensson Nils Hallingeberg (H) 163(1)-1713
Svensson Olof 161(0)-1664
Svensson Per Odensvi (H) 1721-1767
Svensson Per 1713-1795
Svensson Per Odensvi (H) 1727-1789
Svensson Peter Gamleby (H) 1765-1813
Sörensdotter Malena Garde (I) 1736-1765
Tetzlas Maria 1612-1674
Thesei Ignæus Magnus Vadstena (E) 1598-1671
Theusson Lars 1530-1598
Thorsdotter Ingrid 1697-1769
Torstensdotter Ingeborg Ukna (H) 1728-1783
Trulsson Jöns -1709
Trybom Anders Gärdserum (E) 1684-1727
Trybom Hans Gärdserum (E) 1661-1736
Trybom Nils Tryserum (E) 1633-1708
Tyresdotter Anna Västra Ed (H) 1645-1689
Törnbuske Mats 1731-1789
Törning Erik Hallingeberg (H) 1688-1756
Uddesdotter Karin 1640-1719
Uddesdotter Maja Ukna (H) 1753-1836
Wilk Andreas Hangvar (I) 1767-1812
Wilk Lars Hellvi (I) 1740-1809
Wilk Lena Lisa Hangvar (I) 1799-
Wiman Brita Stina Västra Ed (H) 1768-1797
Wiman Olof 1731-1794
Wittlock Jon -1751
Åkerman Helena Rone (I) 1680-
Åkerman Lars Öja (I) 1652-1687
Åkerman Nils -
Åkerman Peder 1626-1701
Ögren Anna Maria Fårö (I) 1807-1889
Ögren Lars Fårö (I) 1779-
Örberg Per Gamleby (H) 1695-1742
Öström Carolina Fårö (I) 1845-1936
Öström Mikael Fårö (I) 1803-1876